SAÇ UZATIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

saç uzatmak erkekler arasında oldukça moda olmaya başlıyor son zamanlarda. özelliklede 2 3 sene aralıksız kesemeden uzatmak isteyenler için bu yazımız faydalı olacağını düşünüyoruz.

öncellikle saçlarının sağlıklı kalmasını istiyorsanız dengeli beslenmek şart. yok ben dengeli beslenemiyorum diyorsanız yumurta süt vb. gibi proteince zengin besinleri yemeniz gerekiyor.

bazı kişiler (özelliklede erkekler :D) saçlarım kısayken dökülmüyordu uzatmaya başlayınca dökülmelerde başladı diye yakınıyor.

saç yapısında çoğunlukla proteinler bulunur eğer vücudunuza yeterince alamazsanız saç yapısı bozulmaya güçsüzleşmeye ve tutunamamaya başlar. bundan dolayıda saçınızı taradığınızda tarağa bolca saç gelir. kendimde tecrübe ettiğim için bu yazıyı rahatlıkla yazabiliyorum. 😀

sizde evde hergün süt içerek denebilirsiniz 1 hafta sonra bakıcaksınızki taraktaki saçlar azalmış. 😀

bunların dışında saç uçlarını kırıldıkça kesmek sık sık yıkamak gibi tavsiyeleride verebiliriz fakat şunu belirtmek isterim ben saçlarımın uçlarını 1.5 yıldır hiç aldırmadım faydası olurmu hiç bilemiyor ama denemekte fayda.

özelliklede proteince zengin şeyler tüketirseniz dökülmelerin baya bi azaldığını göreceksiniz. süt içine birde çikolatalı torlardan koyarak içindeki proteini arttırmanız münkün. bunları denerseniz eğer faydasını göreceksiniz. 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir